Początek Wielkiego Postu dla ministrantów z naszej parafii był wyjątkowy. Związane to było z tym, że podczas Mszy św. w I Niedzielę Wielkiego Postu (13 marca 2011 r.) do grona ministrantów został przyjęty Patryk Gać, który przez kilka ostatnich miesięcy przygotowywał się do podjęcia tej funkcji we wspólnocie naszej parafii.

Obrzęd przyjęcia kandydata do grona ministrantów rozpoczął się po homilii. W imieniu wspólnoty ministranckiej, jak również całej parafii przemawiał Piotr Malewicz, który podczas dialogu z ks. Marcinem prosił aby Patryka włączyć do grona usługujących przy ołtarzu Pana. Po złożeniu przyrzeczenia ksiądz opiekun odmówił modlitwę nad kandydatem i poświęcił komżę, która od tej pory stała się jego podstawowym strojem liturgicznym.

Uroczystość tego typu jest jednocześnie okazją, aby pozostali ministranci odnowili swoje przyrzeczenia, dzięki czemu na nowo mogli sobie uświadomić jak ważną funkcję pełnią we wspólnocie parafii, jak również to, że zostali to niej powołani przez samego Boga. Domaga się więc to, by każdy z nich całym swoim życiem dawał świadectwo wiary i życia zgodnego z Bożym zamysłem.