W dniach 24-25 marca 2011 w szkołach naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne. Przewodniczył im ks. Mariusz Szymanik, wikariusz z Siemiatycz.

Dzieci poznawały czym jest wiara, nadzieja i miłość. Dzięki licznym zajęciom, muzyce i zabawie czas mijał bardzo mile, co sprzyjało lepszemu przeżywaniu czasu rekolekcji.

Pierwszego dnia uczniowie mieli także okazję obejrzeć film o Janie Pawle II. Piątkowy dzień związany był z drogą krzyżową. Każde dziecko przygotowało w domu drewniany krzyżyk, z którym uczestniczyło w drodze krzyżowej. Krzyżyki te były złożone w darze ołtarza podczas Mszy św., którą kończył się każdy dzień rekolekcji.Dzięki temu cały czas rekolekcji był dążeniem ku lepszemu zjednoczeniu się z Bogiem.