Kościół parafialny dedykowany jest św. Stanisławowi ze Szczepanowa. W Jego liturgiczne wspomnienie, czyli 8 maja obchodzony był odpust

, który zgromadził wielu wiernych nie tylko z tutejszej parafii. Uroczystościom odpustowym przewodniczył ks. Zdzisław Jancewicz, wykładowca na KUL-u i w WSD w Drohiczynie. Przedstawiając postać Świętego i jego zaangażowanie w krzewienie Ewangelii, zarysował potrzebę odwagi świadectwa wśród ludzi w dzisiejszym świecie. Jednocześnie zaapelował o potrzebę poszanowania przez władze dobra wspólnego społeczeństwa podkreślając, iż korzenie Europy są chrześcijańskie.

Na zakończenie wielu parafian czynnie wzięło udział w procesji, która była wyrazem radości i wdzięczności Bogu Trójjedynemu za ogrom łask jakie w tym kościele stają się udziałem ludzi. Wszystkim, którzy rozumieją i wyrażają chęć czynnego udziału w procesji poprzez niesienie symboli religijnech, niech Bóg wynagrodzi.