Piłka nożna to prosta gra oparta na wykonywaniu i przyjmowaniu podań, opanowaniu piłki i przygotowywaniu się do przyjęcia podania. To strasznie proste.

Bill Shankly (legendarny manager Liverpoolu)

Ten cytat był bliski każdemu zawodnikowi, który w sobotnie przedpołudnie

19 listopada 2011 r. wchodził na halę sportową w Brańsku. W tym dniu rozegrany został Ministrancki Turniej Piłki Halowej. Obecne były drużyny z następujących parafii:

• Brańsk – z ks. Piotrem Pędzichem i ks. Grzegorzem Wierzbickim,
  • Ciechanowiec – z ks. Krzysztofem Malinowskim,
  • Perlejewo – z ks. Romanem Kowerdziejem,
  • Topczewo – z ks. Marcinem Szymanikiem,
  • Winna Poświętna – z ks. Łukaszem Skarżyńskim,
  • Wyszki – z ks. Grzegorzem Ziembowskim.

W imieniu gospodarzy, przybyłych sportowców powitał ks. Piotr Pędzich, który wyraził radość i wdzięczność wszystkim ministrantom, którzy zechcieli ten dzień spędzić w atmosferze rozgrywek sportowych. Powiedział, że sport pozwala jeszcze lepiej poznać siebie, swoje możliwości oraz wzmocnić wzajemne więzi w ramach Liturgicznej Służby Ołtarza, do której wszyscy przybyli przecież należą. Zmagania sportowe zostały poprzedzone wspólną modlitwą, w czasie której cały ten czas został zawierzony wstawiennictwu Matki Najświętszej.

Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach: ministranci młodsi (podstawówka) i ministranci starsi (od gimnazjum wzwyż).

Szybko okazało się, że piłka halowa nie jest aż tak prosta. Przecież ktoś musi przegrać, by ktoś inny mógł wygrać. Ministranci dawali z siebie wszystko, by ich drużyna mogła wspinać się coraz wyżej w klasyfikacji ogólnej. Wszyscy jednak podkreślali, że nie to jest najważniejsze. Współzawodnictwo i możliwość poznania się wzajemnie stawało się w tym wszystkim istotą całego spotkania.

Po zakończonych rozgrywkach piłkarze mogli troszkę wzmocnić swoje siły dzięki przygotowanym kiełbaskom.

Wydaje się, że tegoroczny turniej został trwale wpisany w harmonogram ministranckich zajęć, gdyż wiele drużyn czeka już na kolejne tego typu spotkania. Oby było ich jak najwięcej.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

MINISTRANCI MŁODSI