W ostatnią niedzielę lutego (26.02.2012) odbyły się warsztaty wokalne z emisji głosu i ruchu scenicznego. Poprowadziły je instruktorki Dorota Hermanowicz i Elwira Kropiewnicka ze Szkoły Dźwięków "VOC" z Białegostoku.

W warsztatach wzięło udział 18 dziewcząt z naszej parafii. W czasie kilkugodzinnego spotkania uczestniczki dowiedziały się jak należy używać swojego głosu, jak o niego dbać itp. Wiadomości teoretyczne stanowiły podstawę do dalszych ćwiczeń. Druga część spotkania była praktyczna i poświęcono ją nauce piosenki. Z każdą minutą można było usłyszeć jak grupa czyni postępy w śpiewie i interpretacji tekstu.

Każde tego typu spotkanie pozwala uczestnikom poznać nowe wiadomości z dziedziny muzyki. Jednak nie można poprzestać tylko na tym. Niezbędna jest praca indywidualna, którą można porównać do układania kolejnych cegieł budując mur talentów i zdolności. Chcąc przyczynić się, by ten proces dawał jak największe korzyści planowane są kolejne spotkania tego typu.