Wydział Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie zaprasza na coroczne Diecezjalne Spotkanie Młodzieży, które odbędzie się dnia 14 września 2012r w Serpelicach. Spotkanie przebiegać będzie pod hasłem: „Nie bój się, wierz tylko” Mk 5, 21 i będzie wprowadzeniem w przeżywanie Roku Wiary, który się rozpocznie od 11 października br. Spotkanie to wpisuje się również w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.

Program Diecezjalnego Spotkania Młodzieży
„Nie bój się, wierz tylko” Mk 5, 21
14 września 2012r Serpelice.

Etap Pierwszy:

Godz. 10.00 - Młodzież gromadzi się w sześciu kościołach:
1. Kościół Katedralny w Drohiczynie – gromadzi się młodzież z dekanatu sokołowskiego.
2. Kościół Sióstr Benedyktynek - gromadzi się młodzież z dekanatu łochowskiego.
3. Kościół Konkatedralny w Sokołowie Podlaskim – gromadzi się młodzież z dekanatu węgrowskiego.
4. Kościół Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach – gromadzi się młodzież z dekanatu bielskiego i hajnowskiego.
5. Kościół św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach – gromadzi się młodzież z dekanatu brańskiego, ciechanowieckiego, drohiczyńskiego i sterdyńskiego.
6. Kościół parafialny w Sarnakach – gromadzi się młodzież z dekanatu siemiatyckiego i sarnackiego.

Porządek spotkania w kościołach:
10.00 – powitanie i zawiązanie wspólnoty, wspólne śpiewanie, katecheza, Droga Krzyżowa
Godz. 12.00 – Zakończenie spotkania

Etap Drugi:

Po zakończeniu spotkania udajemy się do Serpelic. Kolejno przyjeżdżają poszczególne dekanaty. Każda grupa po drodze w autokarze lub robiąc przystanek posila się, następnie przyjeżdża pod kościół w Serpelicach i zgłasza się do recepcji. Spod kościoła kolejno grupy wyruszają w pielgrzymowaniu ścieżkami Kalwarii Podlaskiej z modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia i śpiewem na ustach. Każdą grupę prowadzi ksiądz, katecheta lub nauczyciel, który z daną grupą przyjechał (pamiętajmy o przywiezieniu krzyży z tabliczką informacyjną o danej grupie). Wchodząc na górę trzeba zająć miejsce wskazane przez służby porządkowe.
Koncert modlitewno – ewangelizacyjny – Gdyby wiara twa była jak gorczycy ziarno – prowadzony przez Inicjatywę Ewangelizacyjną Diecezji Drohiczyńskiej – koncert zespołu (rozpoczęcie ok. godz. 13.15) Wszyscy księża, katecheci i nauczyciele pozostają na placu ze swoimi grupami. Księża, którzy przyjechali z grupami proszeni są o zabranie komży, fioletowej stuły i o sprawowanie posługi spowiedzi w miejscach do tego wyznaczonych.

Etap Trzeci:

Eucharystia na Kalwarii rozpocznie się o godz. 14.30 pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Celestino Migliore Nuncjusza Apostolskiego w Polsce
Na zakończenie przed błogosławieństwem nastąpi poświęcenie Rybki Diecezji Drohiczyńskiej (znak na Rok Wiary), po błogosławieństwie w atmosferze modlitwy wszystkie grupy przechodząc przez bramę zrobioną z krzyża, otrzymują poświęcone Rybki. Rybki dla każdej grupy odbiera ksiądz, katecheta lub nauczyciel.