Październikowe dni coraz bardziej przybliżają do jesiennej aury i przynoszą coraz to większe ochłodzenia. Jest to jednocześnie ostatnia szansa, by spotkać się na boisku na rozegranie meczu.

Sobotnie przedpołudnie 13 października 2012 r. było czasem zmagań sportowych w piłkę nożną przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach.

Organizatorami turnieju byli księża wikariusze z Topczewa i Wyszek. W turnieju mogły wziąć udział parafie, które wystawiły swoje drużyny składające się z chłopaków w wieku 14 – 19 lat. Zgłosiło się pięć drużyn: Brańsk, Perlejewo, Topczewo, Wyszki i Strabla.

Turniej rozpoczął się wspólną modlitwą o dobrą i zdrową rywalizację. Przybyłych zawodników powitał ks. Grzegorz Ziembowski, który wyraził nadzieję, że to spotkanie będzie przede wszystkim dobrą zabawą i sportową rywalizacją. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Każdy mecz okazał się wielką rywalizacją, gdyż każda drużyna dążyła do zwycięstwa. Niestety ktoś musiał przegrać, by ktoś mógł wygrać. Pod bacznym okiem sędziów: ks. Grzegorza i ks. Piotra turniej dobiegł końca.

Zawodnicy zmęczeni, ale uśmiechnięci udali się na wspólny poczęstunek przygotowany przez młodzież z oddziału KSM Wyszki. W tym czasie sędziowie zliczali zdobyte przez poszczególne drużyny punkty oraz bramki.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

I miejsce – Topczewo (10 punktów)

II miejsce – Wyszki (8 punktów)

III miejsce – Perlejewo (6 punktów)

IV miejsce – Strabla (4 punkty)

V miejsce – Brańsk (0 punktów)

Po podliczeniu strzelonych bramek okazało się, że „Królem Strzelców Turnieju” został Dawid Górski z parafii Topczewo. Drużyny odebrały puchary i dyplomy, a Dawid piłkę nożną.

Tegoroczny jesienny turniej jest już za nami. Teraz czekamy na kolejną okazję do sportowych rywalizacji.

MIEJSCE PARAFIA PUNKTY BRAMKI
ZDOBYTE STRACONE