15 grudnia w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Brańsku odbył się Dekanalny Wieczór Wiary pod hasłem „Wierzę w Boga, który kocha”.  Poprowadziła go młodzież zrzeszona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży w Brańsku oraz miejscowy wikariusz ks. Piotr Pędzich.

Na początku naszego spotkania ks. Piotr powitał wszystkich przybyłych. Byli to: parafianie (głównie młodzież) z Topczewa, Wyszek, Rudki wraz z księżmi, a także ludzie z naszej parafii. Następnie poprzez śpiew modliliśmy się do Ducha Świętego, aby umocnił nas w wierze i pomógł nam owocnie przeżyć to spotkanie. Po wspólnej modlitwie została przedstawiona pantomima. Dzięki niej mogliśmy zrozumieć, jak wielka jest miłość Boga do człowieka. Zobaczyliśmy na przykładzie paru osób, jak niektórzy wierzący zachowują się w kościele. I mimo tego, że przychodzą do Boga, wcale nie zwracają na Niego uwagi - mają swoje „ważniejsze” sprawy - to Bóg i tak wystawia do nich rękę, żeby być blisko nas i nam pomagać. Potem ksiądz wygłosił konferencję. Nawiązał do przedstawionej wcześniej pantomimy oraz odniósł się do przypowieści o synu marnotrawnym. Później przybliżono nam życiorys Matki Teresy z Kalkuty. Pozostawiła po sobie świadectwo, abyśmy nauczyli się pomagać bliźnim, bez ich wyróżniania oraz byśmy w każdym cierpiącym człowieku zobaczyli Chrystusa. Punktem kulminacyjnym tego wieczoru było świadectwo naszej parafianki, KSM-owiczki, młodej studentki. Opowiedziała nam, jak Bóg w jej życiu jest ważny. Usłyszeliśmy jak bardzo docenia fakt, że miała szansę wychować się w rodzinie wierzącej. Podkreśliła też, że powinniśmy się cieszyć, iż w Polsce jest tak wiele kościołów i kapłanów, przez co bez przeszkód możemy korzystać z wiary np. poprzez uczestnictwo we Mszach Świętych. Następnie wszyscy obejrzeliśmy krótki filmik pt: „List od Jezusa”. Uświadomił nam, że Bóg zawsze jest blisko i w każdej chwili może nas wysłuchać. Warunek jest tylko jeden – musimy tego chcieć. Nie możemy Mu tego utrudniać.
Na zakończenie został wystawiony Najświętszy Sakrament. Każdy kto potrzebował podejść bliżej Pana Jezusa mógł to uczynić, a także wziąć serduszko, na którym był cytat. Podczas adoracji usłyszeliśmy, co mówi nam Katechizm Kościoła Katolickiego na temat miłości. Na sam koniec ksiądz podchodząc do nas wszystkich z Najświętszym Sakramentem udzielił nam błogosławieństwa.

Karolina Gołaszewska, Natalia Pietrzykowska