W dniu 26 sierpnia obchodziliśmy w naszej parafii Odpust Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

W ramach przygotowań do tej uroczystości w niedzielę podczas kazań wysłuchaliśmy historii naszego cudownego Obrazu. W sam dzień odpustu odbyły się dwie msze św. - o godz. 8.00 i uroczysta suma o godz. 11.00. Uroczystościom odpustowym przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. dr Dariusz Kujawa, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. W uroczystościach uczestniczyło licznie duchowieństwo, przedstawiciele władzy samorządowej oraz parafianie topczewscy i przybyli goście. Po sumie odpustowej odnowiliśmy Jasnogórskie Śluby Narodu, po raz pierwszy złożone na Jasnej Górze przed 57 laty. Po uroczystej procesji była okazja wysłuchania koncertu organowego, który miał pokazać możliwości odrestaurowanych organów w naszej świątyni.