W pierwszym dniu września podczas uroczystej mszy św. o godz. 9.30 dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony.

Delegacje z wieńcami już od godziny 9 ze śpiewem na ustach przybywały do świątyni. W tym roku przygotowano aż 11 pięknych i okazałych wieńców dożynkowych. Na początku mszy św. sprawowanej przez ks. Proboszcza wieńce zosłały poświęcone, a następnie przeszliśmy wraz z nimi w uroczystej procesji wokół kościoła. Nawet deszcz, który wtedy zaczął padać, nie pokrzyżował dożynkowych planów. W czasie uroczystej mszy dziękowaliśmy Panu Bogu za plony tego roku, modliliśmy się za wszystkich rolników, prosząc o godziwe wynagrodzenie i bezpieczeństwo w pracy. Pamiętaliśmy w naszej modlitwie także o ofiarach II Wojny Światowej, której rocznica rozpoczęcia dziś przypada oraz o dzieciach i nauczycielach, którzy juz jutro rozpoczynają nowy rok szkolny. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie pięknych wieńców oraz za wszystkie smakowite dary przy tej okazji złożone.