W środę odbyło się spotkanie członków Kółek Różańcowych.

Uczestniczyliśmy wszyscy we mszy świętej, a następnie w konferencji, podczas której przypomnieliśmy sobie podstawowe założenia funkcjonowania Żywego Różańca. W naszej parafii istnieje jedna z największych wspólnot różańcowych w naszej diecezji. Jest jednak wiele Kół, w których do pełnej liczby brakuje odpowiedniel liczby członków. Bardzo serdecznie zapraszamy nowe osoby, by włączały się do tej grupy modlitewnej. Wymagania nie są wielkie - w przeciwieństwie do ogromnych korzyści. Jedna dziesiątka różańca w ciągu dnia - a w zamian niesłychanie wiele dobra dla nas. W pażdzierniku - miesiącu różańcowym - podczas niedzielnego kazania powiemy więcej o Wspólnocie Różańcowej, by jej sposób funkcjonowania stał się nam bliższy. Liczymy, że dołączą do nas nowe osoby, które będą kontynuowały piękne dzieło różańcowe. Liczymy też na dzieci, którym zaproponujemy utworzenie własnej Róży różańcowej. Zapraszamy też wszystkich parafian od miesiąca pażdziernika na środowe msze wieczorne - na godz. 18 - podczas których będziemy modlić się modlitwą nowennową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania, które będą odczytywane podczas nowenny, będzie można składać do koszyczka z tyłu kościoła przed środową mszą. Niech Maryja, nasz Matka w topczewskim wizerunku, wyprasza nam wszelkie potrzebne łaski u swego Syna.