Dzisiaj, rozpoczęliśmy Adwent.

Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Bezpośrednio okres ten przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia.

Nasze przygotowanie powinno polegać na ożywieniu życia religijnego i zbliżeniu się do Boga poprzez modlitwę i praktyki sakramentalne. Sprzyjać temu powinny nabożeństwa adwentowe, takie jak „roraty” i rekolekcje.

„Roraty” będą odprawiane tradycyjnie, w każdą środę, rano o godz. 7.00 i w sobotę, wieczorem o godz. 18.00. W sposób szczególny, do udziału w sobotnich „roratach” zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy, aby przynosić ze sobą lampiony. Na ostatnim nabożeństwie „roratnim” zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy lampion.

Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 11 – 13 grudnia. Poprowadzi je Ks. mgr Krzysztof Kościelecki, Proboszcz Parafii Śledzianów.

Okres Adwentu rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny, który będzie przebiegał pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Jest to trzecia część czteroletniego programu duszpasterskiego, którego mottem są słowa: „Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”.

Relacja zdjęciowa z I Niedzieli Adwentu: