13 grudnia 2015 roku w katedrze Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie bp Tadeusz Pikus dokonał inauguracji Roku Miłosierdzia w diecezji drohiczyńskiej. Drzwi Miłosierdzia zostały także otwarte w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim i parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim.

Rok Miłosierdzia rozpoczął papież Franciszek otwarciem Drzwi Świętych w Bazylice Św. Piotra w Rzymie w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia 2015 roku. Zakończy się on w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada 2016 roku.

W tym czasie w diecezji drohiczyńskiej Katedra w Drohiczynie, a także Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim pełnić będą rolę Kościołów Stacyjnych. W tych świątyniach, po przekroczeniu Drzwi Świętych można będzie uzyskać dary odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Odpust można ofiarować za siebie lub za zmarłych w czyśćcu cierpiących.

Zdjęcia i fragment artykułu pochodzi ze strony diecezjalnej: drohiczynska.pl