22.10.2011r.

Dania 22.10.2011r. odbyło się spotkanie organizacyjne oddziału KSM Topczewo. Rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą oraz poprowadzeniem różańca. Następnie udaliśmy się do salki parafialnej, gdzie odbyła się dalsza część spotkania. Na początku głos zabrał asystent naszego oddziału ks. Marcin Szymanik. Mówił nam, że w życiu każdego człowieka bardzo ważną rolę odgrywa wspólnota ludzi.  Podkreślił, iż KSM jest grupą otwartą. Dzięki modlitwie możemy łączyć się z Jezusem. Dzięki temu osiągniemy pełnię szczęścia.

Następnie głos zabrał zarząd oddziału i podzielił się z informacjami zdobytymi na Radzie Prezesów. Ustaliliśmy sposób komunikowania się, a także kiedy będą odbywać się nasze spotkania.

29.11.2011r.

W sobotę, 29 listopada cały nasz oddział spotkał się na wieczorze filmowym. Obejrzeliśmy film pt. "Siedem dusz". Zadaje on pytania na temat życia i śmierci, żalu i przebaczenia, przyjaźni, miłości i odkupienia. Wywarł on na nas ogromne wrażenie. Historia opowiedziana w filmie jest zupełnie nieprawdopodobna, ale wzruszająca i dająca do myślenia.

26.11.2011r.

Pierwszą sprawą, którą poruszyliśmy na spotkaniu formacyjnym było podsumowanie rekolekcji, które odbyły się w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim. Z naszego oddziału brały w nich udział 4 KSM-owiczki.

Kolejnym punktem był plan pracy oraz wyznaczanie w swoim życiu celów. Najważniejsze z nich to:
- relacja do Boga
- relacja do samego siebie
- relacja do innych ludzi
- relacja do parafii

Na koniec pozostawiliśmy sprawy bieżące czyli kwestię rozprowadzania pocztówek Bożonarodzeniowych.

3.12.2011r.

Spotkanie KSMu odbyło się na hali Zespołu Szkół w Wyszkach. Przybyło nas 12 osób. Wspominając ostatni Puchar Świata w Siatkówce postanowiliśmy wspólnie zagrać. Naszym hasłem przewodnim było "Sport to zdrowie". Dobry humor i zabawa towarzyszyły nam przez całą grę.

11.12.2011r.

Nasze spotkanie odbyło się wyjątkowo w niedzielę. A to za sprawą odbywającego się w dniach 9-11 grudnia w Drohiczynie szkolenia kierownictw oddziałów. Z naszego oddziału uczestniczyły w nim Agnieszka prezes i Magda sekretarz. W trakcie szkolenia zapoznały się z obowiązkami dotyczącymi każdego z członków kierownictwa.

Kolejnym punktem spotkania było omówienie bieżących spraw w oddziale, które będą działy się w naszej parafii. Jednym z ważniejszych było przygotowanie się do przyjęcia Komisji Rewizyjnej KSM Diecezji Drohiczyńskiej.

Następnie podsumowaliśmy Akcję Pocztówka.

25.02.2012r.

Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz. 18.00. Następnie udaliśmy się na plebanię gdzie miała odbyć się dalsza jego część. Na początek wspólnie odmówiliśmy modlitwę przeprowadzoną przez zastępcę sekretarza oddziału Piotra Malewicza. W ramach Wielkiego Postu obejrzeliśmy prezentację "Człowiek sumienia". Następnie burzliwie dyskutowaliśmy nad naszym "motywem przewodnim". Najważniejszą sprawą było poruszenie tematu - czym  jest sumienie? Dowiedzieliśmy się, iż jest to wewnętrzny głos, podawaliśmy liczne przykłady. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że najważniejsze wartości będące wskazówką dla nas zawarte są w Dekalogu. Prawie na każdym kroku stajemy przed wyborami. Wybór należy do nas, czy pójdziemy w stronę Boga, czy też nie, ale dzięki temu dążymy do świętości. Poznaliśmy rodzaje różnych sumień ludzkich. Podsumowując, nasz asystent ks. Marcin powiedział, iż dzięki systematycznej pracy nad sobą przez wierność prawemu sumieniu, człowiek osiąga moc moralną.

3.03.2012r.

Postanowiliśmy zaangażować się i przygotować Drogę Krzyżową, która ma odbyć się w piątek 16 marca. Każdy z obecnych otrzymał kwestię, którą odczytał.

17.03.2012r.

Osoby, które były obecne na Radzie Prezesów KSM w dniu 8 marca, podzieliły się z nami aktualnymi wydarzeniami w Diecezji Drohiczyńskiej. Nasz oddział KSM-u podjął się nowej akcji "Butelka na Brok". Polega ona na zbieraniu niepotrzebnych plastikowych butelek, które zaśmiecają środowisko. Dzięki funduszom z niej zebranych możemy wesprzeć ośrodek NOE i oddziały Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży DD.

30/31.03.2012r.

W piątek i sobotę przygotowywaliśmy do udziału w konkursie na największą i najładniejszą palmę. Zostanie on rozstrzygnięty po jutrzejszej Mszy Świętej w naszym Kościele parafialnym. Jako młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia pragniemy podtrzymywać tradycję wykonywania palm wielkanocnych. Wcześniej przygotowaliśmy dużo kwiatków oraz innych potrzebny materiałów, bez których nie byłoby możliwości wykonania palmy. Wszyscy chętnie i zgodnie zabrali się do pracy.

1.04.2012r.

ZWYCIĘSTWO!

Po zakończonej Mszy Świętej porannej o godz.9.30 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Nasza palma wygrała w kategorii na największą (przedział wiekowy Gimnazjum i starsi). Pod względem wielkości zdeklasowaliśmy naszych rywali. Wysokość naszego dzieła to - 4,20 m. Trzeba przyznać, iż rywalizacja była zacięta. Palmy były przeróżne i każda z nich wyglądała przepięknie. Cieszymy się, że Komisja doceniła nasz wkład i zaangażowanie. Warto podkreślić, że włączyliśmy się także w liturgię Mszy Św. Przedstawiciele młodzieży z KSM-u odśpiewali psalm responsoryjny i odczytali lekcje przewidziane na ten dzień.